EMRE SAHIN / KELLY MCPHERSON / SARAH WETHERBEE

Kurucu ortaklar Emre Şahin, Kelly McPherson ve Sarah Wetherbee Karga Seven Pictures'i 2008 yılında Birleşik Devletler ve uluslararası medya için zeki ve eğlenceli televizyon içerikleri ve filmler yapmak hedefi ile kurdu. Bugün Karga Seven Los Angeles ve Istanbul'daki ofisleri ile çok uluslu yetnekli bir ekibe dönüştü.

Founding Partners Emre Sahin, Kelly McPherson and Sarah Wetherbee launched Karga Seven Pictures in 2008 with the idea of creating smart, entertaining television and films in the US and globally. Today Karga Seven has offices in Los Angeles and Istanbul and has assembled an amazingly talented multinational team.

  

TAMER ÜNER – PRESIDENT, KARGA SEVEN TURKEY

Karga ailesine katılmadan önce Sparkfilm Collective, Mojo FX şirketlerinin kurucusu ve Orta Asya Saatchi Saatchi’nin yönetici direktörü olarak calışmıştır. Spark Film Collective’i Türkiye’nin önde gelen reklam yapım şirketlerinden biri haline getiren Üner, Coca-Cola, Türk Hava Yolları, Unilever gibi yüzlerce büyük markanın reklam kampanyalarına imza atmıştır. Tamer’in yurtiçi ve yurtdışındaki reklam ajansları ve müşteriler ile bağlantıları Karga Seven Türkiye’nin gelişmesinde çok önemli olmuştur.

Prior to teaming with Karga, Tamer founded Spark Film Collective, Mojo FX and served as Managing Director of Saatchi and Saatchi Central Asia. He transformed Spark Film Collective into one of Turkey’s premier commercial production companies, securing campaigns from Coca-Cola, Turkish Air and Magnum among many others. Tamer’s relationship and reputation with both domestic and international ad agencies and brands is an integral part of Karga Seven Turkey’s growing footprint.  

ÖMER ÖZGÜNER - CEO, KARGA SEVEN TURKEY

Ömer Özgüner 25 yıl önce gazeteci olarak başladığı kariyerine televizyon yöneticiğili ile devam etmiştir. Kariyeri boyunca birçok TV kanalı ile çalışan Özgüner, başarısına yön verdiği NTV kanalında program yöneticiliği de dahil olmak üzere birçok pozisyonda bulunmuştur. 2012 ve 2018 yılları arasında Star TV Genel Müdürü olarak görev yaptığı yıllarda Star TV’yi Türkiye’nin en çok izlenen kanalı haline getirmiştir. Genel Müdürlüğü sırasında Aşk, Söz, İstanbullu Gelin, Med Cezir, Anne, Ufak Tefek Cinayetler ve Avlu gibi hem yerel hem uluslararası başarılar kazanan projelerin yaratılmasında önemli bir katkısı bulunmuştur. Özgüner, Istanbul Üniversitesi sosyoloji bölümü mezunudur.

Omer Ozguner transitioned from a career as a journalist to a TV executive 25 years ago. He has worked at multiple networks throughout his career, including working his way up to director of programming at NTV, where he shaped the success of the network. He most recently worked as the General Manager of Star TV Turkey for six years from 2012 to 2018. During his time at Star TV it became the #1 TV network in Turkey. In his role as General Manager he was instrumental in creating domestic and international hit shows such as Ask, Soz, Istanbullu Gelin, Med CezirAnne, Ufak Tefek Cinayetler and Avlu. Ozguner has a degree in Sociology from the Istanbul University.

 

TODD COHEN – CHIEF CREATIVE OFFICER, KARGA SEVEN TURKEY

Karga Seven’nin proje gelistirme bölümünün genel müdürü olarak 4 sene görev yapan Todd, birkaç ay önce Istanbul’a taşınarak Karga Seven Türkiye’nin Genel Yaratıcı Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Karga’nın proje gelıştırme bölümünde bulundugu yıllarda Red Bull, Netflix, History, Discovery, Science, Nat Geo, Travel, Food Network, MSNBC and Weather Channel gibi bir çok büyük kanala diziler ve belgesellere imza attı.

Having served as Karga’s EVP of Development for four years, Todd recently made the move to Istanbul to serve as Chief Creative Officer and launch Karga Seven Turkey. While spearheading Karga’s development team, Todd developed a wide spectrum of pilots and series for Red Bull, Netflix, History, Discovery, Science, Nat Geo, Travel, Food Network, MSNBC and Weather Channel.